Apple přichází s novou funkcí Night Shift pro počítače iMac

Komentář

Počítače Software
night-shift-mac

3 minuty čtení

Mnoho z vás, kteří vlastníte iPhone, iPad nebo iPod a máte nainstalovanou verzi systému iOS 9.3 nebo vyšší, máte automaticky implementovanou funkci Noční režim neboli Night shift (Noční směna). Je známo že před spaním byste nejlépe i několik hodin neměli koukat do obrazovky počítače nebo na displej telefonu, jelikož s velkou pravděpodobností budete mít problém usnout nebo nebudete mít tak kvalitní spánek a ráno se budete cítit unaveně. Principem této funkce je, že tlumí modré světlo a přizpůsobí displej iPhonu, iPadu nebo iPodu touch tak, aby vás v noci, respektive večer před usnutím rušil co nejméně.

Společnost Apple nyní tuto funkci, která byla výsadou pouze mobilních jablečných zařízení, implementovala také i do systému pro počítače. Bude dostupná v aktualizaci desktopového operačního systému macOS Sierra s označením 10.12.4.

Night Shift pro iMacy funguje na totožném principu jako na iOS a nabízí stejné funkční prvky. Jedná se například o automatickou aktivaci nočního režimu na konkrétní časový úsek nebo do horizontu západu a východu Slunce a také o podporu ručního korigování barev do světlejších či tmavších odstínů.

Velká výhoda je, že nová funkce není limitována pouze na vestavěný displej iMaců. Pokud máte k iMacu připojený externí displej, tak se změna teploty barev projeví i na něm. Do nastavení funkce Night Shift se dostanete přes Nastavení > Monitory > a pokud máte nainstalovanou verzi 10.12.4, tak uvidíte sekci Night Shift.

Líbil se vám tento článek, sdílejte ho se svými přáteli kliknutím níže na tlačítko „SHARE“ nebo se zaregistrujte ZDE a budete dostávat ZDARMA další články o světe IT technologií. Pokud se Vám líbí moje webové stránky můžete ji dát  LIKE v pravé postranní liště a přidat se ke mně i na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *