„Black Friday 2016“ eshopy už jedou na 100%

Komentář

Zajímavosti
Black-Friday

3 minuty čtení

Předvánoční nákupní šílenství už je v plném proud a opět se bude snažit mnoho e-shopů trhnout rekordy v prodeji. Jako každý rok je to vytváření slevových akcích, mezi kterými vévodí takzvaný Black friday. A proč se „Černému pátku“ takto říká?  Název byl vytvořen v Americe. Po Dni díkůvzdání, který je vždy ve čtvrtý čtvrtek v listopadu se Američané po tomto svátku klidu naladí do nákupní nálady a startuje předvánoční nákupní sezóna. Tato tradice sahá až do šedesátých let minulého století. Tehdy kvůli nákupní horečce vznikl ve Filadelfii obrovský dopravní kolaps a lidé trávili hodiny ve frontách a kolonách. Tam se zrodilo označení Černý pátek pro tento den.

Black Friday

Od té doby vždy před Vánoci obchodníci tento den připravují lákavé slevy. Lidé jsou schopni už v noci přespat před obchodními centry, aby byli ráno první při otevření. Tento den je již také v České republice, ve kterém čeští obchodníci vidí velkou marketingovou šanci. U nás jsou hlavními průkopníci e-shopy Alza, CZC a Kasa. Další obchody se také již začaly aktivně do tohoto marketingového boje zapojovat.

black-friday-1

 

Největší slevy na internetu začnou tento pátek, kdy všichni obchodníci rozjedou všechny slevy naplno. Pro uvedení příkladu společnost Mall.cz – odstartovala svou kampaň už 21. listopadu a slibuje průměrnou slevu 43 % u 160 druhů zboží. To se zdá až neuvěřitelné, proto je určitě dobré se dobře podívat a porovnat slevové ceny s jinými obchody, jestli nejde o klasický obchodní trik. Některé e-shopy totiž použijí fintu, že zboží před akcí zdraží, aby mohly uvádět lákavější cenu po slevě. Proto doporučuji vždy si dobře ověřte zda cena je tak akční jak se zdá.

Líbil se vám tento článek, sdílejte ho se svými přáteli kliknutím níže na tlačítko „SHARE“ nebo se zaregistrujte ZDE a budete dostávat ZDARMA další články o světe IT technologií. Líbí se Vám tato stránka dejte jí LIKE v pravé postranní liště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *