Proč je teď nejhorší čas na koupi nového počítače a notebooku?

Komentář

Počítače
MacBook Pro 1

6 minut čtení

Jestliže teď uvažujete o koupi nového počítače či notebooku, tak NEKUPUJTE a počkejte ještě pár týdnů. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá. Společnosti Apple a Microsoft jsou jen několik dnů od očekávaného oznámení jejich nových typů počítačů a notebooků. To znamená, že již za pár dní můžete mít doma to nejnovější od obou výrobců nebo starší model, který po představení a zavedení nové generace na trh, bude výrazně zlevněn.

Od společnosti Microsoft můžeme očekávat nový All-in-one Surface PC. Tento nový model bude představen 26.října v New Yorku na tiskové konferenci Microsoftu. Nový Surface PC bude pracovat na nejnovějším operačním systému z dílny Microsoftu, Windows 10 a na trhu by se měl objevit v třech různých modelech, které se budou od sebe lišit velikostí obrazovky. Zákazník by měl mít na výběr z velikostí – 21”, 24” nebo 27”.

microsoft-1microsoft-2

Společnost Apple vydala prohlášení, že nové modely MacBooků a potenciálně i iMaců chce také představit na konci října tohoto roku. Velkým trhákem by měl být nový MacBook Pro, který bude mít zbrusu nový design podobný štíhlé Retina MacBook představené v loňském roce.

macbook-pro                                                   Macbook Proretina-macbook                                                    Retina MacBook

U Macbook Pro dojde ke změně v horní části klávesnice, kde normální tlačítka vystřídá DOTYKOVÝ DISPLEJ. Tento dotykový displej bude mít unikátní funkci. Celý displeje se bude dynamicky měnit v závislosti na vámi nejčastěji používaných aplikacích a programech. Další novou funkcí je již konečně zabudovaný snímač otisků prstů, neboli čtečka prstů, zabudovaný ve vypínacím tlačítku. Tato funkce vám umožní odemknout váš MacBook, stejně jako u iPhonu.

  macbook-pro-1macbook-pro-2
macbook-pro-3macbook-pro-4

Dále je možné, že také dojde u MacBook Air a iMac k určitým změnám. Tyto změny nebudou ovšem nijak zásadní. Největší změnou bude nový USB-C port na MacBooku Air, který bude zvládat přenos videa v ultravysokém rozlišení, superrychlé přenosy dat a i napájení. Další výhodou konektoru USB-C je, že je oboustranný a tak je jedno, jakou stranou jej do přístroje zapojíte. Informace od výrobců ovšem vypovídají, že by se mělo jednat o poslední drátový přenos obrazu a zvuku. Napájení bude bohužel stále kabelem.

usb-c-port-1usb-c-port-2

Moje doporučení závěrem je určitě si počkat na oficiální představení všech nových modelů. Poté se můžete rozhodnout, který bude pro vás ten nejvhodnější.

V případě, že se vám tento článek líbil, sdílejte ho se svými přáteli kliknutím na tlačítko SHARE pod článkem nebo dejte „LIKE“ stránce v pravé postranní liště. Chtěli byste dostávat ZDARMA podobné novinky a další zajímavé informace ze světa IT a vše kolem něj? Stačí se zaregistrovat ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *