Vybíráte tablet, ale nevíte jaký vybrat?

1 Reply

Počítače
best tablets

5 minut čtení

Máte doma stolní počítač, notebook, ale zjistili jste, že nejste stále tak mobilní jak by jste potřebovali? Potřebujete k práci nebo k zábavě něco mezi telefonem, notebookem a poohlížíte se po tabletu, ale nevíte jaký si vybrat? Dnešní trh je tablety různých druhů přímo nasycen a tak výběr toho vhodného pro vás není jednoduchý. Právě proto jsem připravil tento článek, který vám poslouží jako rádce při výběru toho pravého. Vzhledem k velké nabídce tabletů na trhu jsem provedl výběr těch nejlepších a rozdělil do tří cenových kategorií – levné, střední a špičkové.

 

1/ Levné tablety (do 3 500 Kč)

Výše uvedené tablety z levné kategorie mají čtyřjádrový procesor o výkonu 1,3 GHz a velikost displeje 7″. Kapacitu základní paměti mají od 8 GB. Operační paměť mají od 1 do 2 GB RAM. Dále všechny podporují funkce Wi-fi, Bluetooth, síť 3G, GPS a také mají interní mikrofon. Samozřejmostí je přední a zadní kamera, které mají rozlišení od 2 do 5 Mpix. Standardní věcí je vstup pro sluchátka, slot na Micro SD karty a 1 micro USB port pro nabíjení. Výdrž baterie má každý tablet jinou. Je ovlivněna kapacitou baterie a prací uživatele. Na detailní náhled každého tabletu se můžete podívat kliknutím na název pod obrázkem. Všechny tablety jsou v této kategorii skvěle vybavené, ale po dlouhém rozhodování doporučuji Lenovo IdeaTab MiiX 3.

2/ Tablety ve střední ceně ( 3 500 – 6 500 Kč)

Tyto tablety mají ve své střední třídě zabudovaný čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,1 – 1,3 GHz. Velikost displeje mají  8 – 9,7″Operační paměť mají od 1 do 2 GB RAM a kapacitu základní paměti mají od 8 do 16 GB. Samozřejmostí je v této třídě také podpora funkcí Wi-fi, Bluetooth, síť 3G, GPS. Dále vstup pro sluchátka, slot na Micro SD karty a 1 micro USB port pro nabíjení. Přední  kamera má rozlišení 2 Mpix a zadní kamera od 5 Mpix až do 8 Mpix. Detailní náhled každého tabletu se můžete opět podívat kliknutím na název pod obrázkem. Nebylo jednoduché v této kategorii vybrat vítěze, ale nakonec doporučuji Lenovo Tab3 8″.

 

3/ Tablety špičkové (6 500 – 25 000 Kč)

Tablety v této třídě jsou také vybaveny čtyřjádrovými procesory, ovšem zde je výkon od 1,5 GHz do 1,9 GHzVelikost displeje se zde pohybuje od 7,9″ do 10,1″Operační paměť mají od 1,5  do 3 GB RAM a kapacitu základní paměti mají od 16 do 64 GB. I zde je samozřejmostí podpora funkcí Wi-fi, Bluetooth, síť 3G, GPS, vstup pro sluchátka a 1 micro USB port pro nabíjení. Přední  kamera má rozlišení 2 Mpix a zadní kamera od 5 Mpix až do 8 Mpix. Slot na Micro SD karty mají pouze tablety od Samsungu. Tablety od Applu tuto funkci postrádají, ovšem zase mají lepší displeje. Určit vítěze v této kategorii nebylo vůbec jednoduché, protože každý tablet má svou výjímečnou věc. Po dlouhém rozhodování o vítězi  doporučuji pro koupi hned dva, a to Ipad Air 2 64gb a Samsung Galaxy Tab S2 9.7.

 

V případě, že se vám tento článek líbil, sdílejte ho se svými přáteli kliknutím na tlačítko SHARE pod článkem nebo dejte „LIKE“ stránce v pravé postranní liště. Chtěli byste dostávat ZDARMA podobné novinky a další zajímavé informace ze světa IT a vše kolem něj? Stačí se zaregistrovat ZDE.

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *