GBoard nová exkluzivní klávesnice od Googlu

2 Replies

Software
G-board

2 minuty čtení

Nová exkluzivní klávesnice GBoard od společnosti Google přináší nové možnosti do světa komunikace. Všude, kde lze zadávat text, bude díky Gboardu možné rovnou využít schopností nejpopulárnějšího vyhledávače na světě. Nad klávesnicí se totiž zobrazí ikonka Googlu, která otevře vyskakovací okno s vyhledávacím polem a našeptávačem.

 

Google Gboard

Do tohoto pole napíšete vaše hledané slovo a google to najde. Může se jednat o počasí, zprávy, sportovní výsledky, videa nebo obrázky. Výsledek z hledání lze pak jednoduše sdílet vložením do editoru. Skrz klávesnici lze zadávat také hlasové příkazy nebo vyhledávat pomocí fotoaparátu.

Další funkcí, kterou klávesnice umožňuje je funkce Glide Typing. Tato funkce je v podstatě psaní textu tažením prstu nad znaky (swipe). Dále umí přímo vyhledávat emoji a gify. Gboard je dostupná jak pro Android i iOS.

 

Klávesnici GBoard již delší dobu používám a mohu ji jen doporučit. Urychlila mi veškerou komunikaci s klienty a přáteli. Klávesnici GBoard lze nainstalovat do vašich zařízení v případě Androidu z Google Play a v případě iOS z AppStore.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli kliknutím níže na tlačítko „SHARE“ nebo dejte „LIKE“ a připojte se ke mně i na Facebooku. Pokud byste chtěli dostávat ZDARMA další články o světe IT technologií zaregistrujte se ZDE. 

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *