Jak se vrátit zpět na původní systém po nechtěné aktualizaci na Windows 10?

Komentář

Počítače
banner-win-8-10-

8 minut čtení

Aktualizovali jste si váš stávající systém Windows 7 nebo 8, ač nechtěně nebo záměrně, na nový Windows 10? Teď jste ale s novým systémem Windows 10 nespokojení a chtěli by jste to vrátit zpět, ale nevíte jak. Nezoufejte. Nyní vám postupně ukážu jak provést vrácení zpět na váš původní systém.

  1. Pro možnost obnovení původního systému otevřete nabídku Start a zvolte Nastavení. Poté přejděte a klikněte na ikonu Aktualizace a zabezpečení a najeďte na záložku Obnovení. V této záložce je možnost Přejít zpět k Windows (7 nebo 8 podle toho jaký byl váš předchozí systém), kde klikněte na ZAČÍNÁME. (obrázek č.1)
    01 - Windows 10 k původní verzi Windows 7,8Obrázek 102 - Windows 10 k původní verzi Windows 7,8Obrázek 2
  2. Poté bude následovat dotaz z jakého důvodu se vracíte k původní verzi (obrázek č.2). Vyberte z nabízených možností tu, která se vám bude líbit a klikněte na tlačítko Další. Dále budou následovat upozorňující informace o provedeném vrácení na původní systém, které si pozorně přečtěte a poté vždy klikněte na tlačítko Další (obrázek č.3 a 4).
    03 - Windows 10 k původní verzi Windows 7,8Obrázek 304 - Windows 10 k původní verzi Windows 7,8Obrázek 4
  3. Po přečtení a potvrzení všech upozornění se objeví poslední dialogové okno, kde potvrďte vrácení kliknutím na tlačítko Přejít zpátky k Windows 8 nebo 7 (obrázek č.5). Počítač se restartuje a začne probíhat Obnova na původní systém a následně naběhne vaše původní verze systému Windows (obrázek č.6).
    05 - Windows 10 k původní verzi Windows 7,8Obrázek 506 - Windows 10 k původní verzi Windows 7,8Obrázek 6
  4. Tak a máme to hotové a nebylo to nijak složité. Myslím si, že to bez problémů zvládne každý z vás. Ovšem musím vás na závěr upozornit ještě na jednu důležitou věc a to, že tento přechod na původní systém lze provést nejdéle 1 měsíc po aktualizaci. V případě, že už máte Windows 10 více jak měsíc a chtěli by jste to vrátit na původní systém Windows 7 nebo 8, lze to udělat jen novou přeinstalací vámi požadovaného Windows, který jestliže nemáte, si ho můžete níže pod článkem objednat ve více než 120 obchodech.

 

Líbil se vám tento článek a máte zájem dostávat ZDARMA další články o světe IT technologií? Stačí kliknout na link ZDE a zaregistrovat se. Nebo můžete sdílet tento článek se svými přáteli na FACEBOOKU kliknutím na tlačítku SHARE pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *