Zapomínáte svá hesla k emailu, počítači nebo jiným účtům?

Komentář

Software
Správce hesel

4 minuty čtení

Asi každý z nás dnes používáme email, skype, viber a další různé aplikace k práci či zábavě. Tyto aplikace, ale obnáší založení účtu s uživatelským jménem i heslem. Čím více tedy používáte aplikací, tím více si musíte pamatovat uživatelská jména a heslaZe své vlastní zkušenosti vím, že je nemožné si všechny tyto údaje pamatovat. Někdy se snažíte vybavit si konkrétní přihlašovací jméno a heslo, ale nejde to, protože jste ho zapomněli. Podle výzkumu firmy Norton 70% lidí zapomene každý měsíc jedno heslo. Následně si proto lidé volí slabá hesla typu: abc123, 123456, A1B2C3 nebo jedno heslo pro více aplikací. Tímto se ale vystavují riziku snadného prolomení hesla a ztráty svých citlivých dat. Hesla je dobrá volit dlouhá (silná) s velkými a malými písmeny, číslicemi a znaky.

 

Heslo 123456

 

Jestli ovšem nechcete žádné své přihlašovací údaje zapomenout, je tu pro vás několik užitečných aplikací. Tyto aplikace fungují jako manažer vašich přístupových údajů, plus obsahují další užitečné funkce pro správu jiných informací. Tím můžete vypustit svá hesla a další informace z hlavy a pamatovat si jen jedno k přihlášení do vámi zvolené aplikace.

Vybral jsem 3 nejpoužívanější a podle mě i nejlepší aplikace, které vám dnes představím.

1/ Sticky Password

První aplikaci jsem vybral Sticky Password, která je v základní verzi volně dostupná a pracuje na všech používaných operačních systémech. Má také vynikající podporu u 16 browserů (prohlížečů). Tato aplikace umí spravovat všechna vaše hesla, osobní údaje a automaticky za vás vyplňuje všechny formuláře. V případě, že vás nenapadá žádné heslo umí vygenerovat extra silná nová hesla, která vám ochrání vaše účty. Dále také umožňuje uložení čísla kreditní karty pro váš rychlý nákup. K šifrování používá algoritmus AES‑256 používaným i armádou, má špičkovou biometrickou autentizaci (sken otisku prstů) a po určité době nečinnosti provede automatické sebezamčení – na počítači, tabletu i smartphonu. Poslední ovšem neméně důležitou funkcí je záloha v cloudu (jen pokud chcete), pro případ, když ztratíte své zařízení nebo data na něm.

 

Sticky password

 

2/ 1 Password

Aplikace 1 Password nabízí v podstatě stejné možnosti zabezpečení a správu vašich hesel a údajů. Podporuje synchronizaci napříč mobilními i PC platformami a také vytváření unikátních hesel prostřednictvím generátoru silných hesel. Funkcí kterou má navíc je takzvaný „týmový účet“. S touto funkcí je snadné sdílet důležité informace napříč vaším týmem nebo rodinou bezpečně a s vědomím, že zůstávají zašifrované po celou dobu.

 

1password

iOS, Win, Android, Apple

 

3/ Last pass

Další konkurenční aplikací již výše uvedených je program Last Pass. Je konkurencí především pro 1Password, takže pokud vám 1Password nevyhovuje/nelíbí se, tak můžete sáhnout po této aplikaci. U LastPass si jako u již zmíněných aplikací musíte zapamatovat jediné heslo a to hlavní, přístupové heslo. LastPass umí za vás automaticky vyplňovat vaše jméno, adresu, info o platebních kartách a umožní vám okamžité přihlášení na webové stránky za pomocí hesla či Touch ID. Velkou výhodou této aplikace je podpora Apple Watch.

 

Last Pass

 

Můj závěrečný souhrn a doporučení je, že všechny tyto aplikace jsou výborně připravené pro vaši správu a zabezpečení hesel. Můj favorit je 1 Password, který osobně plně využívám již nějakou dobu. Nyní záleží jen na vás, která z těchto aplikací vám bude vyhovovat nejlépe vzhledem, ovládáním nebo rychlostí operací.

V případě, že se vám tento článek líbil, sdílejte ho se svými přáteli kliknutím na tlačítko SHARE pod článkem nebo dejte „LIKE“ stránce v pravé postranní liště. Chtěli byste dostávat ZDARMA podobné novinky a další zajímavé informace ze světa IT a vše kolem něj?K odběru se stačí zaregistrovat  ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *