BEZPEČNOSTNÍ KRYTKA pro kamery notebooků a telefonů

Komentář

Příslušenství
Bezpečnostní krytka

3 minuty čtení

Většina z nás máme doma buď stolní počítač, notebook, velký tablet nebo smartphone, které mají zabudované webové kamery. Tyto kamery jsou velmi užitečné například pro volání s vašimi přáteli, kteří žijí v jiné zemi. Kamery, ale také můžou být i nebezpečné. Přibližně před půl rokem oběhla internetový svět fotka, kde byl v pozadí vyobrazen MacBook Marka Zuckerberga, zakladatele Facebooku, jenž měl zalepenou webkameru. Další příkladem je sám ředitel FBI James Comey, který řekl: „Umístil jsem si na hledáček kousek lepicí pásky, protože jsem viděl někoho, kdo je chytřejší, než jsem já, že má na hledáčku kousek lepicí pásky.“ Tyto příklady nasvědčují tomu, že je opravdu dobré být opatrný při používání webkamery. Dnes se totiž hackeři dokáží napojit na vaši webkameru a snímat vás aniž byste o tom věděli. Jednoduchý způsob jak se dobře ochránit je například malou „bezpečnostní krytkou“, která se připevní na čočku kamery.

 

Tyto bezpečností krytky se velmi snadno instalují. Jsou magnetické, posouvací a jiné se zase přilepují pomocí oboustranné lepící pásky. Výhodou těchto krytek je také tloušťka, která je maximálně 1 mm a nijak neomezuje při používání telefonu, tabletu nebo úplnému zavření notebooku. Výběr krytek je již dnes velmi veliký, takže si každý vybere dle svých představ.

Bohužel krytky zatím nelze sehnat na českém trhu. V případě, že byste měli zájem mě kontaktujte na mail info@martinnetrval.cz nebo telefon 607 177 043 a já vám mohu bezpečnostní krytky dodat.

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli kliknutím níže na tlačítko „SHARE“ nebo dejte „LIKE“ a připojte se ke mně i na Facebooku. Pokud byste chtěli dostávat ZDARMA další články o světe IT technologií zaregistrujte se ZDE. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *