Jaké zdarma online úložiště je nejlepší?

3 Replies

Software
DVR64de07_multcloud1

5 minut čtení

V dnešní moderní době, kdy vytváříme více a více fotografií, videí a mnoho dalších souborů, je potřeba vše dobře zálohovat, pro případ ztráty těchto dat nebo pro online správu z více zařízení. Sám jsem měl před několika měsíci problém s množstvím dat, které jsem potřeboval sdílet. Jedno cloudové úložiště již mám, zaplněné :-), tak jsem se rozhodoval jaké další úložiště vybrat. Online technologie nám dnes nabízí mnoho různých úložišť, úschoven a onlineových serverů. Které je ale ze všech nejlepší, nestabilnější a uživatelsky přehledné? To vše se dozvíte v tomto článku, ve kterém jsem vybral a porovnal 5 nejpoužívanějších úložišť.

 

1/ DropBox

dropbox-02-1024x1024

 

commenting-gif-en-730x451

První onlineové úložiště, které je hodně známé je DropBox.  DropBox umožňuje uživateli ukládat a sdílet soubory a složky s ostatními uživateli internetu pomocí synchronizace souborů. Dále má velkou výhodu ve své multiplatformnosti (více systémů). Můžete si ho nainstalovat jak na počítači se systémem Microsoft Windows, Mac OS a Linux tak na mobilních zařízeních se systémem Android, iOS a Windows Mobile. V základní verzi je zdarma a poskytuje nenáročným uživatelům 2 GB úložiště s omezením datových přenosů na 20 GB za den. U placených účtů je tento limit navýšen 1 TB úložiště a 200 GB přenosů za den. Další výhodou je, že v loňském roce začal DropBox spolupracovat se společností Microsoft a přibylo rozšíření Office, ve kterém lze upravovat uložené soubory přímo online.

   • Zdarma: 2 GB
   • 270 Kč/měsíc: 1 TB
   • 2 700 Kč/rok: 1 TB

 

2/ GoogleDrive

google-drive-logo-2014Insert-from-Drive-GIF

Další velmi povedené cloudové úložiště je Google Drive.  Google Drive je webové úložiště dat provozované společností Google, které využívá cloud computingu a umožňuje uživateli úschovu a sdílení dat. Google Drive je propojený s Gmailem a také webovým albem Fotky Google. Dále zahrnuje také on-line kancelářský balík Google Docs, kde je možnost upravovat a vytvářet běžné soubory jako jsou textové dokumenty, tabulky, prezentace i formuláře. Uživatelům nabízí až 15 GB volného prostoru zdarma. Systém je opět připraven pro PC, Mac, iOS a samozřejmě Android. Na konec nesmím zapomenout zmínit napojení do systému Cloud Print, kde je možné vytisknout dokumenty na kompatibilní tiskárně z internetu. Velkou předností Google Drive je velká rychlost synchronizace i výborný poměr ceny a nabízené kapacity.

   • Zdarma: 15 GB
   • 50 Kč/měsíc: 100 GB
   • 246 Kč/měsíc: 1 TB
   • 2 466 Kč/měsíc: 10 TB
   • 4 930 Kč/měsíc: 20 TB
   • 7 400 Kč/měsíc: 30 TB

 

3/ OneDrive

driveen-google-drive-add-image-links-web-animation

OneDrive (oficiálně Microsoft OneDrive, dříve SkyDrive) je další ze služeb, která umožňuje uživatelům nahrát své dokumenty na cloudové úložiště a tak umožnit jejich online přístup ze všech svých zařízení. Je nejpohodlnější volbou pro uživatele Windows, protože je součástí systému Windows 10 a také je využíván i pro zálohování nastavení systému. Webové rozhraní nabízí stejně jako Dropbox webovou kancelář Office Online. Samozřejmostí je automatická synchronizace pořízených fotografií i videí mobilními zařízeními. Oficiální aplikace jsou připraveny kromě Windows i pro Android, iOS a OS X. Kromě linuxových systémů na PC jej tedy lze provozovat na většině platforem. V bezplatné verzi OneDrive poskytuje uživatelům 5 GB volného místa.

   • Zdarma: 5 GB
   • 50 Kč/měsíc: 50 GB
   • 179 Kč/měsíc: 1 TB (v rámci nabídky Office 365 pro jednotlivce)
   • 1 799 Kč/rok: 1 TB

 

4/ iCloud

icloud-logoiCloud+Restore

Stejně jako Windows má službu OneDrive, tak OS X a iOS má pro svůj systém iCloud. Myšlenka iCloudu je, že má být využíván především pro zálohování zařízení, ukládání fotek a synchronizaci hudby, které jsou uloženy na serveru u společnosti Apple. iCloud podporuje základní aplikace od společnosti Apple, kterými jsou Kontakty, Kalendář, Mail nebo iTunes. Oproti jiným službám typu cloud má iCloud tu výhodu, že je integrován na úrovni operačního systému jako takového, a tudíž, aby uživatel mohl využívat iCloud, nemusí se nikde registrovat (stačí mu Apple ID). Tak jako u OneDrive iCloud poskytuje v bezplatné verzi OneDrive uživatelům 5 GB volného místa.

   • Zdarma: 5 GB
   • 27 Kč/měsíc: 50 GB
   • 81 Kč/měsíc: 200 GB
   • 270 Kč/měsíc: 1 TB

 

5/ Mega

01_mega_logo.svgmega-3

Poslední úložiště má název Mega. Tento název je zkrácenou verzí již nefunkčního systému Megaupload. Služba Mega nás nejvíce zaujme především zvýšenou úrovní šifrování jako pro data, tak pro komunikaci se servery. Dále nabízí v bezplatné verzi až 50 GB volného prostoru, tedy desetinásobek kapacity základního účtu na OneDrive. Velkou nevýhodou je bohužel nemožnost obnovení zapomenutého hesla, pokud se tak stane, o data zkrátka přijdete. Mega má připraveny aplikace pro Windows, OS X i Linux a na mobilních platformách jsou to kromě iOS a Androidu i Blackberry a Windows Phone. Nainstalovat si můžete i doplňky pro Chrome a Firefox, které zvýší bezpečnost využívání a zrychlí přístup ke cloudu.

   • Zdarma: 50 GB
   • 135 Kč/měsíc: 200 GB
   • 270 Kč/měsíc: 500 GB
   • 540 Kč/měsíc: 2 TB
   • 810 Kč/měsíc: 4 TB

 

 

Jaké je tedy z výše uvedených nejpoužívanějších úložišť nejlepší? Myslím, že nejlepší úložiště je GOOGLE DRIVE. Osobně ho používám a jsem velmi spokojen, jak s rychlostí, funkčností a nabídkou dalších služeb. Doufám, že vám tento článek pomohl a nyní již budete vědět jaké úložiště si zvolit. Kdyby jste, ale přeci jen potřebovali poradit, můžete se na mě bez problémů obrátit, velmi rád vám pomůžu. Kontakt na mě najdete ZDE.

V případě, že se vám tento článek líbil, sdílejte ho se svými přáteli kliknutím na tlačítko SHARE pod článkem nebo dejte LIKE stránce v pravé postranní liště. Chtěli byste dostávat ZDARMA podobné novinky a další zajímavé informace ze světa IT a vše kolem něj? Stačí se zaregistrovat ZDE.

 

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *