Vyčistěte si váš virtuální svět (život) – 1.díl

Komentář

Software
Businessman at his desk on white background

7 minut čtení

V dnešní době si náš život bez virtuálního světa neumíme ani představit. Ať chceme nebo ne rychlým vývojem technologií jsme do něj zataženi. Je ale potřeba se o náš virtuální svět, aby dobře fungoval, také postarat. Proto, aby jste se cítili dobře a spokojeně, určitě ve vlastní životě děláte úklid domácnosti, auta nebo si uděláte takzvaný „úklid hlavy“ kde si srovnáváte myšlenky a cíle v životě. Stejně tak je potřeba pročišťovat a srovnávat i ten virtuální svět. Jinak by nám nefungoval, výkon přístrojů by byl stále horší a byli by jsme naštvaní. Dnes vám uvedu pár základních bodů jak lze virtuálně vyčistit počítač a udržet si systém v dobré kondici.

1/ Vyčištění plochy

Název nadpisu „vyčištění plochy“ vám může připadat obyčejný a že nemá žádný význam, ale opak je pravdou. Zaplněná plocha ať se jedná o jakýkoliv systém, zpomaluje celý chod počítače. Osobně každému doporučuji všechny soubory s velkým objemem dat přesunovat vždy do konkrétních složek na disky a nenechávat je na ploše.

2/ Správné odinstalování

Mnoho uživatelů přesně neví jak správně odinstalovat program nebo hru. Dopouštějí se nejčastější chyby a to, že jen smažou složku, kde je program nebo hra nainstalována. To je ovšem špatně, protože zbývající část instalace je stále zapsána v registru systému a ten myslí si, že je stále funkční. Tímto dochází k zahlcování(zpomalování) systému, který se stále snaží spustit a najít zbývající soubory.

U systému Windows je nejlepší cesta pro odinstalování přes Start/Ovládací panely/Přidat nebo odebrat programy. Zde najdete všechny nainstalované programy, které můžete odinstalovat volbou Změnit nebo odebrat.

U systému iOS je postup o něco jednodušší. Na ploše kliknete a podržíte Vámi zvolenou ikonu (program) dokud se všechny ikony nezačnou třást, a poté klikněte na tlačítko  pro odinstalování aplikace.

Virtuální svět-1

3/ Antivirový program

Antivirový program je pro každý systém další z nejdůležitějších součástí. Bez tohoto programu voláte přímo „pojďte viry a spywary“ napadněte mi systém a zpomalte ho co nejvíc. V tom dobrém případě!! V horším případě vám ho rovnou zničí. Takže základ je vždy mít nainstalovaný antivirový program.

4/ Defragmentace disku

Další důležitou věcí, která by se měla jednou za určitou dobu(cca 3-5 měsíců) provádět je defragmentace disku. Některé nejnovější systémy již mají tento proces v automatických procesech. U starších systémů na to musíte myslet a za určitou dobu to provést. Nebudu vám dlouze rozepisovat co „defragmentace“ znamená. Je to stručně řečeno zkonzolidování prostoru na disku, aby lépe fungoval.

U systému Windows musíte jít na Start/Programy/Příslušenství/Systémové nástroje/Defragmentace disku. Zde si vyberete disk a kliknete na defragmentovat.

U sytému iOS je potřeba nainstalovat program iDefrag, který se po spuštění a kliknutí na tlačítko „GO“ o vše postará.

Virtuální svět-2Virtuální svět-3.

5/ Spouštění více programů po startu

Automatické spouštění nainstalovaných programů po startu počítače je také příčinou pomalého počítače. Doporučuji nechat spouštět při startu programy jen nezbytně nutné. Ostatní si můžete spustit dodatečně.

U systému Windows si můžete spouštěné programy zkontrolovat napsáním „msconfig“ do stavového řádku v startu a následně v otevřeném okně na záložce „po spuštění“ odškrtáte programy, které nechcete, aby se spouštěly.

U sytému iOS si otevřete System Preferences (Předvolby systému) a klikněte na položku Accounts (Účty) a přepněte se na záložky Login Items (Položky po spuštění). Uvidíte seznam aplikací, které lze tlačítkem + přidat nebo – odebrat a tím zrychlit váš počítač.

Virtuální svět-4Virtuální svět-5

Zjistili jste, že nemáte vhodné programy pro provedení výše uvedených postupů? Nezoufejte, níže pod článkem nebo přes tento HEURÉKA VYHLEDÁVAČ si můžete vše potřebné pořídit. Pokud si, ale stále nejste jistí, že jste postup těchto bodů provedli správně, nebo že i po správném provedení je váš počítač stále pomalý kontaktuje spřátelený web mntechnology.cz a určitě to s vámi vyřeší.

 

Líbil se vám tento článek, sdílejte ho se svými přáteli kliknutím níže na tlačítko „SHARE“ nebo se zaregistrujte ZDE a budete dostávat ZDARMA další články o světe IT technologií. Líbí se Vám tato stránka dejte jí „LIKE“ v pravé postranní liště.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *