Vyčistěte si váš virtuální svět (život) – 2.díl

Komentář

Software
Virtualni svet_

5 minut čtení

V první dílu článku Vyčistěte si váš virtuální svět (život) jsme si řekli jak vyčistit a optimalizovat systém počítače pro bezproblémový chod. Dnes se zaměřím na mobilní telefony a tablety, které jsou také nedílnou součástí našeho života. Mobilní telefony a tablety, které se dnes prodávají mají ve velké většině nainstalovaný systém Android nebo iOS. Poradím vám jak a jakými prostředky lze systém softwarově vyčistit a optimalizovat.

1/ Systém Android

Díky systému Android je váš chytrý telefon a tablet tak inteligentní, promění je ve výkonné webové prohlížeče, herní konzolu a osobního asistenta v jednom. Právě proto, aby zůstaly stále výkonné je potřeba je udržovat v optimálním stavu. Nejčastější příčiny, které vedou k zpomalení a zahlcování systému:

Vyrovnávací paměť aplikací

Spuštěné aplikace si vytvářejí soubory takzvané „keše“, které  zajišťují plynulost chodu programu. Bohužel po ukončení programu se tyto soubory nesmažou a zůstávají stále v paměti. To vede k zaplňování paměti a následnému zpomalení. K vyčištění této virtuální paměti a nejen to, doporučuji používat program CLEAN MASTER, který si zdarma můžete stáhnout v PLAY STORE. Já osobně ho využívám a jsem velmi spokojen.

Virtuální svět 2-2

Běžící programy 

Dalším zpomalovačem systému jsou běžící (zbytečné) programy. Chápu, že každý chce mít svoje zařízení s nejlepšími a nejnovějšími aplikacemi jakou jsou například živé tapety, multifunkční widgety, grafická témata a mnoho další. Určitě některé špičkové zařízení nebudou mít problém vše spouštět, ale některé méně výkonné budou díky těmto aplikacím dost zpomalené. Zvažte tedy jaké aplikace musíte mít a jsou pro vás opravdu potřebné. Další věcí jsou běžící programy v pozadí. Setkal jsem se už s mnoha uživateli, kteří si stěžovali na pomalý systém. Když jsem se podíval na spuštěné programy v pozadí, které uživatel nevypnul, a že jich někdy bylo i 50, tak mi bylo vše jasné. Doporučuji tedy průběžně zavírat běžící aplikace.

Málo místa v interní paměti

Je potřeba si hlídat zaplnění interní paměť telefonu. Jakmile totiž dojde k zaplnění z cca 85% zařízení může vykazovat zpomalení. To vede k prodloužení času přístupu k datům, souborových operací a celkové odezvy. Osobně nepřekračuji hranici 65% zaplnění interní paměti a vše se snažím přesouvat na externí kartu.

2/ Systém iOS

Tento systém byl vytvořen tak, aby se lidé nemuseli učit ovládat mnoho různých funkcí, ale tak, aby byl systém co nejjednodušší. Tato strategie vývoje má své své výhody i nevýhody, ale záleží na vašich požadavcích jaký typ systému vám bude vyhovovat. Výhoda tohoto systému je, že není potřeba takové pravidelné čištění a kontrolování. Jediné co je potřeba provádět k optimalizaci:

Běžící programy

Zde tak jako u Androidu je potřeba zavírat spuštěné programy v pozadí, aby nebyl systém zahlcen.

Vyrovnávací paměť aplikací

Spuštěné aplikace i v tomto systému zanechávají takzvané „keše“, které je potřeba vyčistit. Tak jako u Androidu, jsou zde programy na provedení tohoto procesu. Například PHONECLEAN nebo SAFEERASER se kterými to bez problému zvládnete.

c274249da67a8e9e491fde5e3810af82Virtuální Svět 2-3

 

Líbil se vám tento článek a máte zájem dostávat ZDARMA další články o světě IT technologií? Stačí kliknout na link ZDE a zaregistrovat se. Nebo můžete sdílet tento článek se svými přáteli na FACEBOOKU kliknutím na tlačítko „SHARE“ pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *