Tajné triky v novém iOS 10 o kterých nevíte

Komentář

Software
Apple iOS_10

3 minuty čtení

Vypuštění nového iOS 10 od společnosti Apple, který má mnoho vylepšení a je vychvalován, se přesto také na něj snesla velká kritika uživatelů, kteří ho zatracují. Máte také zaktualizovaný systém iOS na verzi 10 ve vašem iPhonu nebo iPadu? Jestli ano, tak právě pro vás mám několik triků, o kterých jste možná nevěděli a jejich použití vám právě usnadní práci s telefonem či tabletem.

1/ Přehledné zobrazení webové stránky

Nemáte rádi zbytečné obrázky na webových stránkách (reklamy) a je pro vás důležitý více obsah? Nová funkce v prohlížeči Safari jménem „ČTEČKA“ vám usnadní čtení stránek. Když se ve vyhledávacím poli zobrazí tlačítko „ČTEČKA“ (viz. níže obrázek), tak klepnutím na tuto položku se zobrazí pouze text a základní fotky bez reklam.

2/ Rychlý přístup ke kameře

Nejrychlejší přístup k fotoaparátu na trhu. Pouhým přejetím zprava doleva na uzamčené obrazovce se fotoaparát ihned aktivuje a můžete fotit.

 

3/ Intuitivní hledání fotografií

Hledáte snímek, který jste pořídili už před nějakou dobou, ale nedaří se vám najít? Stačí si pamatovat co na pořízeném snímku je a napsat to do vyhledávače v galerii, například strom, auto nebo pláž.

 

4/ Nový způsob ovládání baterky

Nově lze u ikony baterky nastavovat intenzitu svícení. Stačí pouze déle podržet ikonu baterky a objeví se vám menu s možností intenzity.

 

5/ Aplikace Apple Music

Při přehrávání hudby v aplikaci Apple Music si můžete během hraní číst její text.

6/ Optimalizace úložiště

Trápí vás nedostatek místa v telefonu? S tímto trikem si nastavíte automatické mazání stažených písniček, které jste dlouho neposlouchali. Jděte do NASTAVENÍ -> HUDBA -> OPTIMALIZOVÁNÍ ÚLOŽIŠTĚ.

 

Všechny tyto funkce byly vyzkoušeny na iPhone 7s. Dle informací od výrobce by měly být dále podporovány na iPhone 6, 6S a 7.

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli kliknutím níže na tlačítko „SHARE“ nebo dejte „LIKE“ a připojte se ke mně i na Facebooku. Pokud byste chtěli dostávat ZDARMA další články o světe IT technologií zaregistrujte se ZDE. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *